Mangův původ je zahalen tajemstvím – nikdo pořádně neví, kde a kdy se vlastně narodil. Víme jen, že miluje levanduli a už od mala se s ní pořádně cpal, takže jí má doteď plný žaludek (čepec, knihu, bachor i slez) a pěkně po ní voní. Díky tomu také zaujal Štěpánku, když hledala, co by věnovala Tomášovi k Vánocům.

Mango se tak dostal za chladných prosincových dnů do bytu, který si Tomáš pronajímal. Vzhledem k tomu, že Tomáš je hodně otužilý a v bytě moc netopil, našel Mango brzy zálibu v pobývání v (zapnuté) mikrovlné troubě. Stačil krátký pobyt uvnitř a hned se rozehřál na příjemných 40°C, které si uměl udržet i několik hodin.

Této zajímavé vlastnosti si všimla zimomřivá Štěpánka, a proto si jej často půjčovala. Tak se i stalo, že se Mango potkal s Papájou – a byla to pro něj láska na první pohled. Papája zprvu na nového vetřelce ve Štěpánčině domácnosti žárlila. Když ale zjistila, že u Štěpánky nijak neztratila na oblíbenosti, uklidnilo ji to. Brzy si na časté návštěvy Manga zvykla a vypadalo to, že se na ně i těší.

To, co si řekli mezi sebou, když je nechala Štěpánka oba o samotě, vědí jen oni. Jisté ale je, že po nějaké době se začali veřejně projevovat jako pár. Pokud někoho zajímá jak Mango vypadá, nebo jak to Papáje vedle Manga sluší, může se podívat na fotogalerii.